Kolor roku 2017, czyli w co najlepiej ubrać wnętrza!

Kolor roku 2017 chyba jednak zaskoczył, aczkolwiek jeśli doszukać się w nim politycznych (i nie tylko konotacji) można stwierdzić, ze jest najtrafniejszym wyborem od lat!

Co roku wszyscy, którzy z wnętrzami i ich urządzaniem mają coś wspólnego, ale i ci, dla których nie jest obojętne w co „ubiorą” swoje salony, kuchnie, czy łazienki tylko czekają na ogłoszenie wyników Instytutu Pantona. Jego szefowa (!)  Laurie Pressman wybierając na kolor roku 2017 zielony tak uzasadniła swój wybór:

To kolor mający sygnalizować społeczne pragnienie zmian. Cały świat jest podzielony – zarówno Stany Zjednoczone, jak i Europa. Musimy odświeżyć nasze spojrzenie i połączyć się znów w jedno społeczeństwo – napisała w komunikacie do mediów. – Kolor (…) kojarzy się z charakterem i innowacją. Dziś ma zupełnie inne i większe znaczenie niż kiedyś.

Brzmi to trochę dla mnie jak starodawne, ale wciąż aktualne powiedzenie: „Powiedz mi swój ulubiony kolor, a powiem Ci kim jesteś”. Bo akurat w zieleni możemy doszukać się naprawdę wielu odniesień, jeśli chodzi o zmiany! Czy kolor roku 2017 ma symbolizować:

…pierwsze pąki wiosennych kwiatów, źdźbła świeżo zasianych traw, ale także kojarzyć się z ruchami sufrażystek i sprawiedliwości rasowej z 20. wieku.

nie jest jednak powiedzeniem z goła na wyrost, o tym zapewne będziemy się mogli przekonać już w najbliższym czasie! Jedno jest pewne: świat takiej zmiany potrzebuje!

Nie ukrywam, że greenery jest moim ulubionym odcieniem! Dużo bardziej podobały mi się propozycje zeszłoroczne, bardziej delikatne i dające się wpasować dosłownie wszędzie! Greenery to kolor roku 2017 jakby trochę bardziej wymagający, mocniejszy, z nim nie poszalejemy dodając mu jeszcze kilka zestawień! Dlatego tez postanowiłam nieco „naciągnąć” jego barwę, odcień, aby przedstawić Wam moje subiektywne propozycje jego użycia.

Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie i zdecydujecie się na bycie modnym już od pierwszych dni Nowego Roku!

1. / 2. / 3. / 4.

1. / 2. / 3. / 4.

1. / 2. / 3.

1.

Śródcytaty pochodzą z: www.zetchilli.pl

Prezentowane zdjęcia pochodzą bezpośrednio ze stron z załącznikami.

Leave a Comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.