Oświetlenie w salonie. Oprócz kanapy najważniejsza w nim rzecz!

Oświetlenie w salonie to nie tylko rzecz o dobrze dobranej lampie, czy efektownych kinkietach! To przede wszystkim niezwykły klimat, który idealnie nastraja nas na jesienne wieczory!

Zawsze przywiązywałam do światła ogromną wagę. Może dlatego okna mojego, krakowskiego mieszkania wychodzą na zachód, są ogromne, a dzięki temu rachunki za prąd śmiesznie niskie! Raz nawet przyszła kontrola, aby sprawdzić, czy nie skrywamy w szafie dodatkowego lokatora, bo ku ogromnemu zdziwieniu urzędników zużywamy zbyt mało tego typu energii.

Oświetlenie w salonie.

Oświetlenie w salonie.

Dzisiaj rzecz o oświetleniu w salonie właśnie, bo przyznam się, że kiedy urządzałam swoje mieszkanie trochę czasu zajęło mi odpowiednie przeszukiwanie internetowych sklepów, aby znaleźć chociażby namiastkę tego, czego potrzebuję. Po pierwsze ważny jest jego odcień i to, gdzie je umieścimy. Czy będą to bardziej jasne, czy ciemne zakątki naszego wnętrza, czy pozwolimy światłu swobodnie rozlać się po całym pokoju, czy skumulujemy je w docelowym, jednym punkcie.

Ręcznie wygładzone linie klosza najlepiej podkreślają naturalne piękno drzewa bambusowego – unikalny, prążkowany wzór i wyjątkowy kolor, który od wewnątrz lampy nadaje światłu ciepły poblask.

Tak wygląda niezwykle efektowna lampa bambusowa Hanoi, która jako wiszący element oświetlenia w salonie z pewnością przyciągnie uwagę.

O niemniej efektownej lampie Franklin pisze się tak:

Projekt tego nieszablonowego żyrandola zainspirowany jest Nowym Yorkiem lat trzydziestych. Projektanci z Soren Rose Studio stworzyli go w trakcie podróży po Ameryce, gdzie szukali inspiracji pośród starych lamp i części mechanicznych, które następnie poddali twórczemu „recyklingowi”.

Jestem nią urzeczona totalnie, gdyż idealnie wpasowuje się w mój ulubiony, industrialny styl.

Nie lubicie pająków albo wprost przeciwnie: chcecie się z nimi oswoić? Idealna, nie tylko dla chorych na arachnofobię, o kształcie przypominającym prawdziwego spidera, metalowa lampa od firmy Nordlux to prostota wykonania, ale przede wszystkim elegancka stylistyka w roli głównej!

Nowoczesny salon nie może istnieć bez dobrze wkomponowanej lampy podłogowej. To najczęściej właśnie dzięki niej formujemy przekonanie o tym, że oświetlenie w salonie jest dobrane perfekcyjnie.

Oświetlenie w salonie.

Oświetlenie w salonie.

Trzy kinkiety: Nordlux Vanila, Marina Maxi oraz podwójny kinkiet CLUB to absolutna podstawa dobrze zestawionego oświetlenia w salonie. Warunkują one dotarcie światła w najbardziej odległe zakątki i wyodrębniają poszczególne elementy danego wnętrza.

Zdjęcia oraz cytaty użyte w tekście pochodzą ze strony: norddeco.pl

Leave a Comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.