Jeśli pamiątki z Krakowa to tylko PUNCA!

Pamiątki z Krakowa to nie tylko ciupagi, czy owcze skóry z Podhala, to przede wszystkim doskonały warsztat, solidne rzemieślnictwo oraz niespotykana pasja, która stanęła u podstaw stworzenia jedynego takiego miejsca na mapie Krakowa: sklepu PUNCA!

Autorami pomysłu są krakowscy architekci wnętrz: Ewelina Polak oraz Michał Głuszak, którzy w niebanalnym miejscu (ul. Józefa 3 w Krakowie) stworzyli kawałek przestrzeni dla prawdziwych miłośników rzeczy pięknych, a przede wszystkim niekonwencjonalnych. Dzięki nim fraza: pamiątki z Krakowa zyskała na znaczeniu i stała się synonimem posiadania rzeczy rzeczywiście związanych z tradycją.

PUNCA to zarówno sklep stacjonarny jak i internetowy, dzięki czemu turyści nawet po powrocie do domu będą mogli dokupić to, co już na miejscu wpadło im w oko. O samej idei powołania takiego miejsca  sami jego twórcy mówią tak:

Puncujemy swoim logo wyselekcjonowane przedmioty. Święta zasada: Tylko polskie produkty. Począwszy od nowoczesnej biżuterii świetnych projektantek, przez eleganckie kryształy huty Julia, porcelanę Krzysztof i ceramikę z Manufaktury w Bolesławcu, aż po obrusy i meble naszego autorstwa.

Doskonały skrót tego co znajdziemy w ofercie sklepu jest niezwykle spójny z jego przesłaniem, na miejscu bowiem czekają na nas prawdziwe, polskie kryształy, ceramika prosto z Bolesławca, czy jedyna w swoim rodzaju ręcznie wytwarzana biżuteria. Takie pamiątki z Krakowa z pewnością przybliżą charakter tego niezwykłego miejsca na mapie Polski.

pamiątki z krakowa

                                                                                         1. / 2. / 3. 

bizuteria-kopia

                                                                              1. / 2. 

Co jeszcze znajdziemy w PUNCA?

Doskonałą pamiątką z Krakowa może być również prezent dla najmłodszego członka rodziny jak i jego męskiej części. Znakomite podkładki wykonane z filcu, które oprócz swojej funkcji użytkowej mogą być również ozdobą dziecięcego pokoju, czy znakomite poszetki w niebanalne wzory to prawdziwa gratka dla swoistych koneserów!

Zdjęcia oraz cytat pochodzą z: www.punca.com.pl 

Leave a Comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.