Pokój dziecka to temat zawsze otwarty dla przyszłej mamy!

Pokój dziecka to realizacja raczej krótkoterminowa i kosztowna, ale kto byłby w stanie oprzeć się spełnianiu swoich dziecięcych marzeń?

Świąteczny, bożonarodzeniowy czas najczęściej jest on kojarzony z prezentami dla najmłodszych. Przynajmniej tak jest w przypadku naszych, czyli moich i męża rodzin. Bycie chrzestnymi dodatkowo obliguje do przejrzenia ofert jeszcze dokładniej i wyszukania prezentów tych, których nie znajdziemy na sklepowych półkach, ani w sieciówkach.

Chciałabym Was zaprosić dzisiaj w podróż trochę niezwykłą, trochę magiczną, bo pokój dziecka, które teraz przychodzi na świat może się stać właśnie takim miejscem. zawsze, kiedy kompletuję prezenty dla najmłodszych członków naszych rodzin zastanawiam się dlaczego to ja nie jestem dzieckiem i dlaczego w czasie, kiedy kształtowały się nasze gusta nie można było dostać tylu pięknych rzeczy?

 1. / 2. / 3. 

Oczywiście żaden pokój dziecka nie może się obyć bez dodatków takich jak: pojemniki na zabawki, kosmetyczki na pieluchy, czy efektowne kosze, w których maleństwa mogą być z nami w każdym pomieszczeniu. Ciepłe, otulające kołderki, wyszukane zabawki, robione specjalnie na zamówienie, to coś bez czego dzisiejszy żaden dobrze urządzony pokój dziecka nie może się obyć!

   1. / 2. / 3. 

Oczywiście ścienne dekoracje, typu plakaty, naklejki, czy wieszaki, na których możemy dowolnie zmieniać dekoracje to kolejny, obowiązkowy „must have”. Oczywiście najbardziej przypadły mi do gustu proste dekoracje, takie które nawiązują do skandynawskiego stylu: czarno/białe, ewentualnie szare, ale koniecznie z miękkich, delikatnych i przyjaznych dziecku materiałów.

1. / 2. / 3. / 4.

Materiały, z których wykonane są wszystkie dekoracje to jedno, ale nie mniej ważnym i przesądzającym o całości elementem jest utrzymanie odpowiednich tonacji, w których to dziecko poczuje się spokojnie, a miejsce, w którym mieszka będzie kojarzyło mu się z dobrą atmosferą. Dlatego też modnie urządzony pokój dziecka to przede wszystkim łagodne odcienie, stonowane kolory i pastele, w których to odcieniach możemy znaleźć praktycznie każdy już dodatek dla dziecka.

1. / 2. / 3. / 4. 

1. / 2.

Jako estetka każdego typu wnętrza, w tym i pokoju dziecka muszę chyba przyznać się do tego, że czynione prezenty są moim osobistym powrotem do czasów dzieciństwa, a raczej kreowanie tamtego okresu na nowo. Wszystkie prezentowane tutaj rzeczy chciałaby mieć u siebie w pokoju, w jednym miejscu. Móc się na nie patrzeć i się nimi otulać. Tymczasem przeglądam, zamawiam, dopinam ostatnie ustalenia i czekam na wysyłkę, bo Święty Mikołaj już niedługo!

Prezentowane zdjęcia produktów pochodzą bezpośrednio ze stron, które do nich prowadzą.

Leave a Comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.