Slow fashion i modowa abnegatka według mnie samej!

Jestem modową abnegatką i ledwo wiem co to slow fashion. Chyba też całkiem średnio znam się na modzie i obowiązujących trendach. Ale też z drugiej strony nie poczytuję sobie tego jako wyrzutu sumienia i nie noszę w sobie o to żalu. Niemniej jednak sięgnęłam po książkę Joanny Glogaza „Slow fashion: modowa rewolucja” i zdziwiona trafnością w niej spostrzeżeń utknęłam na jej czytaniu pół nocy!

Od wszelkich poradników raczej stronię. Chyba zbyt mocno ufam swojej intuicji, którą według siebie samej mam całkiem dobrze rozwiniętą, aby dzielić włos na czworo przy wyborze drogi życiowej, czy zarządzania swoim czasem wolnym dla zwiększenia produktywności. Dlatego tymbardziej modowe poradniki nie stanowią dla mnie wyznaczników w kwestii zakupów. Aż tu nagle, całkiem przypadkiem, bo po drodze z podglądania samego bloga wpadła mi w ręce „Slow fashion…”, która momentami tematycznie bywa o sobie samej, ale przynajmniej dobrze się czyta. Odrazu czuć, że autorka temat mody traktuje nader poważnie i nie szkoda jej czasu na liczne przykłady, w tym również swoje. Zna się (przynajmniej dla mnie) nie tyle na modzie (co to tak naprawdę dzisiaj znaczy?), ale przede wszystkim  bardzo sprawnie manewruje między inteligentnym doborem słów, co tematyką modową ogólnie, czym zaskarbia moją sympatię już na samym początku!

Książka oprócz tego, że idealna do czytania w łóżku, na kanapie, czy w szybkim przelocie między jednym przystankiem, a drugim ma dobry format, jest lekka i wydana na przyjemnym papierze. Wydaje się bardzo prosta, czym zaskarbia sobie czytelników, w tym wymagającą mnie. Co prawda dopiero jestem w połowie rozumowania czym jest magiczne slow fashion, ale już wiem, w jaki sposób podchodzić do okazyjnych wyprzedaży, czy (przynajmniej częściowo) być świadomym konsumentem.

Polecam!

Slow fashion według J. Glogaza.

Slow fashion według J. Glogaza.

Slow fashion według J. Glogaza.

Slow fashion według J. Glogaza.

Slow fashion według J. Glogaza.

Slow fashion według J. Glogaza.

Rzeczy na zdjęciach:

  • Książka: „Slow fashion. Modowa rewolucja” J. Glogaza
  • Ramki na zdjęcia: Biedronka
  • Pojemnik na biżuterię: Zara Home
  • Jutowy worek: Armani
  • Bukiet: Od Męża 🙂

Leave a Comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.