Stół skandynawski to podstawa każdego, dobre wyposażonego, nowoczesnego mieszkania!

Stół skandynawski to w pewnym sensie pewniak, który spodoba się każdemu i idealnie wpasuje się w różnorakie wnętrze. Nie bez powodu stał on się już synonimem modnie urządzonego salonu!

1./ 2./ 3.

Musi być koniecznie z chociażby jednym, drewnianym elementem, a reszta to już jak kto woli! Różne kombinacje: połączenia z metalem, czy mosiądzem są już praktycznie w przypadku stołu skandynawskiego codziennością. Te prawdziwe, które zawsze zwracają na siebie największą uwagę  powinny być niejako wykute w prawdziwym kawale drewna, średnio obrobione i sprawiające wrażenie ‚wyniesionego z lasu’. Pierwszy, najbardziej swoim wyglądem oddający charakter skandynawskich mebli to prawdziwy autentyk i mona powiedzieć: ‚przedstawiciel gatunku’. To, co zwróciło moją uwagę w przypadku drugiego stołu to jego nogi, a raczej podtrzymujący blat swego rodzaju stelaż. Podoba mi się i właśnie w ten sposób wyobrażam sobie idealny stół skandynawski. „Lekki, skandynawski charakter tego stołu” – jak pisze o nim producent TON (stół numer 3) to propozycja dla zdecydowanie bardziej nowoczesnego wnętrza.

acorn-2

 1. / 2.  (podobny ‚schemat’)

Minimalistyczne, wręcz surowe stoły z powyższej grafiki to nie tylko świetny wybór do jadalni, ale również do domowego biura.

Oryginalny stół CLASS z niezwykłym blatem, przywodzącym na myśl stare, drewniane podłogi, układane we wzór jodły.

Okazuje się, że meble w charakterze stołu skandynawskiego nie muszą mieć ściśle przyporządkowanego wnętrza, a ich uniwersalny charakter sprawi, że każde z pomieszczeń zostanie wyposażone!

acorn-3

1. / 2. / 3. 

Stoły skandynawskie z jasnymi elementami dodatkowo podkreślają styl oraz nawiązują do jasnych, otwartych przestrzeni. Dla kogoś, kto lubi biały kolor nie tylko na ścianie powyższe propozycje wydają się bardzo atrakcyjne. Dodatkowo, ostatni stół ma betonowy blat, a sprzedawca pisze o nim tak:

Efektowny blat wykonany z konglomeratu betonu, poza tym, że jest bardzo trwały i właściwie nie wymagający pielęgnacji wygląda imponująco. Idealnie gładka satynowa betonowa powierzchnia wprowadzi w zachwyt każdego konesera pięknym przedmiotów. Równowagą dla monumentalnego okrągłego blatu jest centralnie umieszczona drewniana podstawa z unikalnego drewna akacjowego, szczotkowanego i olejowanego, tak aby z powodzeniem stół był bezpieczny na zewnątrz.

Chyba ciężko byłoby mi się zdecydować na jeden, wybrany tylko model. Każdy z nich ma coś takiego, co przykuwa uwagę, czy to kształt i materiał, z którego wykonany jest blat, czy jego podstawa. Sądzę, że i dla Was wybór nie byłby prosty, chyba, że macie już swoje ulubione, skandynawskie rozwiązania w swoich domowych wnętrzach.

Grafiki i cytaty pochodzą ze stron do nich prowadzących.

Leave a Comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.