Urządzanie wnętrz według Pinterest’a!

Ówcześnie rządzi obraz. Zero słów, jasny przekaz: to co mamy do powiedzenia zamyka się w pikselach. I to jeszcze jak największych, aby można było podejrzeć jeszcze bardziej dokładnie. Wyrazistość, niejednokrotnie możliwość wejścia w obcy jeszcze nam świat sprawia, że jednak trochę czujemy się tam zapraszani! (Na początku istnienia strony miałam bardzo wyraźną propozycję przejścia na sam obraz, bez słów, ale moja droga tworzenia tej przestrzeni jest nieco inna, zgoła odmienna).

Doskonałym nośnikiem, a tym samym najlepszym przykładem jak bardzo pragniemy zanurzyć się w obrazie jest kompendium ówczesnego świata: Pinterest. Wzorujemy na jego zdjęciach już nie tylko nasz look, ale również to co jemy, jak mieszkamy i aby tego było mało: podglądamy który rodzaj zdjęć jest ówcześnie najmodniejszy!

Dzisiaj bierzemy na tapetę urządzanie wnętrz, a dokładnie to w jaki sposób osiągnąć jak ja to nazywam: ‚efekt Pinterest’a’. Krótko, w czytelny sposób postaram się nakreślić jak sprawić, aby nasze wnętrze wyglądało jak ze znanego portalu!

Wyeksponuj szczegół.

Z pewnością zastanawiacie się w jaki, magiczny sposób robione są tak fantastyczne zdjęcia, które później zachwycają każdego… Otóż musicie zwrócić uwagę i skupić się na jednym szczególe, który będzie ‚przewodził’ na danym zdjęciu i przesądzi o urządzaniu wnętrz! Sofa, modne, designerskie krzesło, czy wystrzałowa lampa? Wybierzcie i zdecydujcie sami na co w szczególność ma być zwrócona uwaga kogoś, kto będzie zdjęcie oglądał!

Postaw na jeden motyw.

Przewodni motyw zdjęcia to praktycznie rzecz święta dobrze ujętego kadru! Niezależnie, czy będzie to minimalizm, czy styl nowoczesny musimy być konsekwentni w wyborze i zdecydować się na urządzanie wnętrz według danego schematu. Może być to kolorystyka, określony styl wnętrza, czy cokolwiek innego. Nade wszystko ważna jest konsekwencja!

Wybierz wnętrze, które chcesz pokazać.

I tu się trochę zaczyna problem, kiedy chcemy odrazu pochwalić się całym domem, wszystkimi pokojami! Na sam początek proponowałabym skupienie się na jednym pomieszczeniem, wówczas urządzanie wnętrza sprawi nam dużo mniej problemu!

Zdecyduj o charakterze miejsca.

Słowo klucz w urządzaniu wnętrza i to chyba każdego! Aby trzymać się wcześniej przyjętego założenia: jaki charakter powinno mieć wybrane przez nas pomieszczenie wydaje się, że należy być konsekwentnym ponad miarę! Wybrać dodatki, zestawić je z rzeczami, które najprawdopodobniej już posiadamy, trzymać się schematu i być w tym konsekwentnym! Prosto nie jest, ale jak tylko spojrzymy na wybrane zdjęcia efekt idealnego zdjęcia został osiągnięty w taki właśnie sposób!

Wyluzuj!

Chyba ulubiona moja wskazówka i to skierowana do wszystkich! Sama bardzo często motam się z tym, że niestety moje wnętrze w tym czy innym rogu odstaje od schematu proponowanego nam przez dany portal. Wówczas najzwyczajniej na świecie wrzucam sobie hasło do głowy: wyluzuj kobieto! Może i przydałoby się w nim kilka zmian, aczkolwiek dane wnętrze jest po prostu tylko Twoje i nie zapominaj, że w każdej chwili może ono ulec metamorfozie!

Inspiracja do wykonanych grafik: Pinterest.

Leave a Comment.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.